| mihai03081998 a întrebat:

Salut, TPU!
Am un PC mai vechi decat cel actual si vreau sa-l pun in functiune, insa nu stiu de unde pot face rost de driverele pentru el, toate driverele sau macar cele esentiale.
Imi puteti spune unde pot gasi driverele si ce drivere imi trebuiesc.
Am cateva poze de la DXDIAG: http://postimg.org/gallery/ugstaw0w/

Răspuns Câştigător
| HuShEr a răspuns:

Pai afla ce placa de retea ai (wireless) si descarci driverul pentru ea de pe un alt calculator si il instalezi pe cel cu pricina

5 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Daca ai driverul de la internet instalat iti poti instala driverele cu iobit driver booster

| mihai03081998 explică (pentru HuShEr):

Si driver-ul de internet se ia dupa modelul PC-ului sau este acelasi la toate?

| HuShEr a răspuns (pentru mihai03081998):

Il iei dupa modelul placii de retea http://www.pcworld.com/......ndows.html asta e o metoda prin care poti afla ce driver iti trebuie

| mihai03081998 explică (pentru HuShEr):

Am gasit 3DP_Net. Este un installer care iti instaleaza o placa de retea default sau universala, daca pot spune asa, cu care te folosesti sa iei tot ce-ti trebuie, inclusiv driverul pentru placa de retea.
Dar cum pot cauta instalarea la internet, adica la wireless, daca nu mai am acel CD?

| HuShEr a răspuns (pentru mihai03081998):

Du-te in device manager dai la placa wireless si dai la details si la hardware ids si acolo copiezi prima serie si o cauti pe google ala o sa fie driverul care iti trebuie

| HuShEr a răspuns (pentru mihai03081998):

Pai afla ce placa de retea ai (wireless) si descarci driverul pentru ea de pe un alt calculator si il instalezi pe cel cu pricina