| Gabi16 a întrebat:

am un prieten care locuieste in America si am vorbit cu el sa imi trimita un Xbox One.Intrebarea mea este urmatoarea : Ma pot juca linistit pe el? Nu e problema ca este din America? Trebuie decodat ceva anume la el? Multumesc

9 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Eu am luat din SUA un PS2 cu mai multe jocuri. Nu putea rula decat jocurile incluse. cele din EU, adica si jocurile ce le gasesti in Romania, nu le puteai juca

| Gabi16 explică (pentru Andrei7520152):

Ce e de facut atunci?

| Andrei7520152 a răspuns:

Eu am patit chestia asta cu un PS2 si un Dvd player. ambele au Region Block, adica pot rula jocurile din continentul (regiunea) respective. asta a fost mai demult. poti da si tu un google search sa vezi daca sunt compatibile astazi, sau roaga prietenul sa faca - http://forums.xbox.com/......77007.aspx

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Andrei7520152):

Daca reusesti sa modezi consola respectiva, atunci probabil o sa poti sa rulezi si jocurile de aici. Asa am facut cu PS2-ul de care am zis, dupa care putea citi orice joc PS2 big grin nu stiu mai multe. poate nici nu se mai aplica region block la consolele astea noi. Nu m-am interesat niciodata

| SouLIce a răspuns:

Daca o sa iei un produs electronic din S.U.A o sa intampini 2 probleme
1 stecherul pe care il bagi in priza este diferit fata de cel european dar asta se poate rezolva cu un adaptor
2 La ei reteaua electrica este pe 130 v la noi 230 v, daca il bagi in priza si el este facut sa functioneze la 130 v atunci se va arde

| Gabi16 explică (pentru SouLIce):

Vad ca nu imi raspunde nimeni, ce sa fac atunci? cum pot face sa fie totul bine, sa ii spun atunci sa nu mi-l trimita sau ce sa fac? cum pot face sa fie totul bine?

| SouLIce a răspuns (pentru Gabi16):

Xboxul il poti duce la un electrician si el cu cativa condensatori poate rezolva problema asta
Inteaba-l pe prietenul tau daca acel xbox functioneaza si pe 230v, daca nu stie nici el roaga-l sa intrebe si el la magazinul de la care il ia

| EuuRazvan1234 a răspuns:

Stai calm, nu e ca la telefoane happy Va merge fara probleme. Eu mi-am luat din America Xbox 360 (atunci cand a aparut) si inca merge perfect.

| Gabi16 explică (pentru EuuRazvan1234):

Uite ce zice Pcgaming, ce e de facut atunci?