| Szzeby a întrebat:

Am un procesor AMD A8-4500M de 1.9 ghz si am vrut sa fac overclock.Capacitatea lui maxima este de 2.8 ghz.Iar capacitatea actuala este de 2.3 ghz. Oare ar trebui sa i fac overclock pentru ca coolerul meu face zgomot si cand ma joc unele jocuri se tureaza foarte tare si se infierbanteaza foarte rau.Ar trebui sa il dau pe 1.9 ghz.Pentru ca dupa ce l-am cumparat nu facea zgomot.

Funda!

2 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Ala e underclock si undervolt si ar trebui sa verifici pasta termoconductoare. banuiesc ca nu ai umblat deloc la el sa ii schimbi frecventele nu?

| Szzeby explică:

Nu.Nu am unblat la el dar acum si daca nu ma joc se infierbanteaza.Eu as vrea sa il duc la reparat dar ma gandesc ca nu merita pentru ca s-ar putea sa fie afectat procesorul de la caldura si s-ar putea sa se strice procesorul asa ca mai bine mi-as lua altul.Tu ce parere ai?