| sorinAP a întrebat:

Am un procesor foarte slab la pc si vreau să-l schimb cu altul de la alt pc dar doard procesorul am văzut că are același socket. Îmi trebuie neapărat pasta din aia, procesorul e dual core 2.50 ghz

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pasta se numeste termoconductoare si se gaseste in magazinele care se ocupa cu PC-uri si laptopuri. Era bine daca ne spuneai ce placa de baza ai si ce procesor ai pe celalalt PC si pe asta. Dual core nu este de ajuns. Denumirea trebuie. Sunt sute de modele de dual core.

| gelu1970 a răspuns:

Eu nu as incerca sa il folosesc fara pasta termoconductoare.

| CuriousStuff a răspuns:

Verifica daca procesorul e compatibil cu placa de baza si da, iti trebuie neaparat pasta termica daca nu vrei sa-ti arzi procesorul.

| danutzu96 a răspuns:

Scrie aici numele procesorului (nu ce frecventa are ci seria lui) si numele placii da baza si iti spun eu daca se "pupa". Despre pasta termoconductoare, este obligatorie altfel nu se face transferul termic intre radiator si procesor si o sa se supraincalzeasca in mai putin de 5 minute.

| sorinAP explică:

Placa de baza Biostar group n61pc-m2s, procesorul pe care vreau să-l pun; amd athlon 64 x2 4800 2.50 ghz

| CPAElites a răspuns (pentru sorinAP):

De curiozitate.Ce procesor ai acum?

| danutzu96 a răspuns (pentru sorinAP):

Conform listei de procesoare suportate a producatorului, placa ta suporta acel procesor. http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=370#cpusupport Il poti cumpara cu incredere!