| KLiNK a întrebat:

Am un procesor Intel Pentium 4 3. 0ghz HT. Ce placa sau placi video imi recomandati pentru acest procesor? Acum am Radeon HD 4350 dar vreau sa fac upgrade la placa video. La procesor nu pot face upgrade deoarece placa de baza suporta decat Pentium 4 si Celeroane. Daca va ajuta cu ceva pe procesorul asta pot juca GTA 4 pe low fara lag.
Deci cum am zis mai sus ce placa video imi recomandati ca sa nu fie trasa de procesor in jos dar sa aiba o performanta acceptabila?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

O placa video ok ar fi un r7 240 ddr5, dar cu conditia sa ai si tu un 4gb de ram.

4 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Scuze, nu stiu sa te ajut, dar cand am citit intrebarea prima data am citit 4, 3 ghz si reactia mea a fost ceva de genul: "What the F*ck?!". Atat am vrut sa zic, mersi ca m-ai facut sa rad de mine insumi big grin si bafta cu gasirea unei placi cat mai bune.

| KLiNK explică (pentru AlexL28):

Mersi. E vina mea. Trebuia sa scriu Pentium IV laughing

| HowdidIgethere a răspuns:

Vezi daca nu-i mai ieftin sa-ti iei un second, dual core decat up grade de placa.

| alinutzu50 a răspuns:

Placa video nu are nicio legatura cu procesorul, placa video are legatura cu placa de baza, depinde ce fel de placi video iti suporta. Daca pui aici specificatiile de la placa de baza, voi putea sa iti recomand o placa video.