| AlexBoy88 a întrebat:

Am un procesor:
- Intel Pentium Dual-Core T4500 2. 30GHz pe Laptopul meu Lenovo G550.
Vreau sa imi raspundeti la urmatoarele intrebari:
-Ce credeti despre acest procesor?
-In ce an a fost fabricat?
-Este bun cat de cat la jocuri gen(NFS most wanted, GTA San andreas, Burnout paradise )?
Primiti Funda!

2 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Am si eu acelasi procesor pe laptopull meu, un Dell n5030. In general procesorul este bunisor, dar nu foarte stralucit deoarece are memoria cache numai de 1mb. La activitatile pe care il folosesc eu zi de zi, editare texte, programare, navigare web si cam atat. In jocurile mentionate de tine iti va face fata, dar daca este ajutat si de o placa video dedicata. De obicei laptopurile cu procesorul asta vin cu placi video integrate gen Intel 4500mhd, care sunt foarte slabe in jocuri. Eu am jucat nfs most wanted pe rezolutia 800x600 si detalii low-medium. Mai multe informatii despre procesor gasesti pe siteul asta:
http://ark.intel.com/......00-MHz-FSB

| LiviuAlexoiu a răspuns:

Pai procesorul nu face greul la jocuri ci placa video...
Eu zic ca e bunicel procesorul (pentru un laptop/tin sa zic ca laptopurile nu sunt pentru gaming tongue )