| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Am un radio casetofon (cu caseta) este codat,as vrea sa aflu' codu', poate stiti voi sau ati dat de o asemenea problema.
Se numeste Mercedes Benz Becker Q02
Model: BE 4133
Serial: 18004643
Ms anticipat.

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Din pacate confunzi casetofoanele cu telefoanele celulare.
NU vei gasi codul deoarece asa "fereste" fabrica pagubasii de hotii ce le sparg masinile si le fura casetof, a-l face inutilizabil daca nu stie codul si la citeva incercari nereusite se blocheaza si nu mai poate fi deblocat decat cu un cod primit de la fabricantul Mercedes Benz.
Poti incerca ceva prin mail la firma producatoare cu mii de rugaminti si daca vor ei iti trimit un cod etc.
Sunt si firme ce decodeaza insa mai mult nu cunoasc, intra pe bloguri poate chiar al Mercedes Benz, fa-ti cont si afli mai multe amanunte.
http://www.benzworld.org/forums/
Bafta.

1 răspuns: