| cosmin199932 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s3, Ce se intampla daca revin la setarile din fabrica des? Si la cat timp se face o revenire la setarile din fabrica?

Răspuns Câştigător
| DaftPunk a răspuns:

Se poate degrada performantele.Eu mi-am resetat androidul acum ceva timp, si nu mai sunt multumit de el ca inainte in sensul ca se blocheaza des, in ruleaza sacadat in aplicatii care in inainte rulau smooth..etc.
Am incercat sa evit traba asta, iar baietii de la service, nu au stat sa se gandeasca prea mult, si mi l-au resetat.
Nu face asta, decat in cazuri extreme.

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Optiunea face ca telefonul sa revina la setarile din fabrica (sa se reseteze adica sa stearga tot si aici ma refer la aplicatii, setari, poze etc. si sa se faca exact ca atunci cand era nou). o poti folosi in caz de nevoie (daca iti merge greu telefonul din cauza aplicatiilor/virusilor etc.) sau daca vrei sa vinzi/dai telefonul cuiva si nu vrei ca datele tale sa ramana pe el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se şterge totul.
Şi nu văd ce ai avea program de resetat. Telefonul trebuie să funcţioneze. Mai bine îl resetezi din când în când.

| JusTPauL a răspuns:

Se sterge tot ce ai pe el si o sa fie ca nou.
De exemplu eu dau sa revina la setarile din fabrica cand merge greu telefonul.

| denyemy a răspuns:

Se sterge cache-ul si datele tale, conturi, aplicatii si ce mai ai prin el. E ca nou. Nu se intampla nimic.