| daniel2forea a întrebat:

Am un Sony xperia l si vreau sa aflu un lucru!
Cum pot sa sterg toate datele de pe telefon? Absolut tot!
Stiu ca dupa ce ii dau resetare din fabrica tot mai raman cateva chestii care nu erau la inceput.Pe acelea trebuie sa le sterg manual? big grin

Răspuns Câştigător
| cornelmircea1980 a răspuns:

Pentru a face soft reset pentru a sterge datele utilizatorului, cum ar fi contacte, mesaje si jocuri descarcate:

1. Apasa Formare si introdu *#7780#.
2. Apasa Da pentru a restabili toate setarile originale din telefon.
3. Introdu codul de blocare (implicit 0000) si apasa OK.
4. Telefonul reporneste.

Pentru a face hard reset pentru a sterge datele de utilizator si toate setarile:

1. Apasa Formare si introduceti *#7370#.
2. Apasa Da pentru a restabili toate setarile originale din telefon.
3. Introdu codul de blocare (implicit 0000) si apasa OK.
4. Telefonul reporneste.

Nota: Cand faci hard reset, poti pierde continutul care a fost in telefon atunci cand l-ai achizitionat. Aceste operatiuni se realizeaza pe propria raspundere a utilizatorului. Recomandarea noastra este sa apelezi la un service autorizat in cazul in care telefonul tau prezinta probleme software