| Somberヅ a întrebat:

aş cam avea o cerinţă. Caut o unitate ( nu prea ma pricep ) pana in 1.500 lei, să fie bună de gaming şi să ducă unele jocuri. mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Salut, pana in 1500 lei ai asa ceva : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1157857/
Asa ca si idee, ai putea rula cu el GTA V pe 1920x1080 preset medium pe la @40fps si multe alte jocuri pe diferite rezolutii si detalii.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite asta duce orice pe setari grafice medii.http://www.altex.ro/......ddr3-linux

| Rav3n a răspuns:

Salut, ce jocuri vrei sa rulezi?

| Daniel_Dan_1997 a răspuns:

Frate cu bani aia nu faci nimic. ca sa rulezi jocuri sa mearga bine trebuie macar 30 milioane, sfatu meu e sa iti iei o consola cv playstensan xbox iesi mai ieftin... daca cumperi o unitate cu bani aia tot o sa ai lag si pe consola joci perfect...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel_Dan_1997):

Ma tu te auzi ce spui? El nu face gaming profesionist! El vrea un pc pe care sa mearga ceva jocuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel_Dan_1997):

Un pc e superior unei console.La console trebuie sa bagi bani grei in jocuri

| Onrokoiu a răspuns:

Sincer in 1500 lei nu o sa poti rula jocuri noi cum ar fi gta v nici pe detalii minime mai ales pe ce ti-a recomandat edwardeddy
Daca vrei ceva bun fa-l pe piese:
Procesor amd fx 6300
4gb ram
Placa video Gtx 750 oc
Sursa 400w-500w de la corsair sau sirtec
Carcasa
placa de baza am3+
Hardisk 1tb
Sau o consola playstation 4 sau xbox one

PS: Strange mai multi bani