| anonim_4396 a întrebat:

as dori sa ma ajutati sa instalez last xp v21 dupa stick e prima data cind instalz dupa un stick astpt sfaturi multumessc

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Un soft pentru creat stick bootabil e Rufus. Doar ca trebuie sa schimbi din Bios prioritatea de bootare, adica la pozitia 1 sa fie usb, nu altceva. Apesi F10 sa salveze setarile si ar trebui dupa restart sa lanseze sistemul de operare de pe stick. Dar toate astea dupa ce faci usb-ul bootabil cu Rufus.

1 răspuns:
| nOXnOX a răspuns:

E aceeasi chestie ca pe un CD. Daca vrei sa pui tu windows-ul pe stick sa nu uiti sa-l faci bootabil.Programe de bootat gasesti pe google.In rest e la fel si eu de pe stick mi le bag de 3 ani.