| Yqnwtz a întrebat:

as dori sa stiu care e cea mai buna versiune de windows 7 am asa 4 gb ram procesor i3 Intel o placa video nividia gtx 420 am vazut cas mai multe versiuni de windows 7 intreb pentru ca ultima oara cand am schimbat windowsu toate jocurile mi se miscau sacadate rau si cand am primit pc ma jucam crysus 2 cu grafica la maxim laso in crucea lui dau funda normal xd

Răspuns Câştigător
| nemesis1000 a răspuns:

Alaturi de un windows bun, pus pe "curat", se instaleaza corect si driverele : placii de baza + placii video. Intotdeuna trebuie sa instalezi un windows neumblat-neatins in "imagine", adica il instalezi trial si-l activezi cu un crack(sau licenta). Windows 7 home premium sp1 64 biti este cel mai bun.NU uita!

| Yqnwtz explică (pentru nemesis1000):

Windows 7 home premium sp1 64 biti o sa-l pun pe asta mersi de raspuns si problema era ca in calculator era localitatea prafuiesti era plin si bogat in praf de n-am scos cu lopata bine ca nu s-a ars procesoru se incingea ca dracu l-am dat si cu pasta ori cum coleru avea un perete inpenetrabil de praf eu am cd de la palca video da mai bine le iau de la ei de pe siter si inca cv trebuie sa pun 64 ca sa-mi citeasca toti rami asa am inteles de pe un formu

12 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Windows 7 Home premium cu sau fara SP1 pe 64 biti ca sa beneficiezi de toata memoria. Instalezi sistemul prin bootare ca sa stergi si formatezi partitia C. Instaleaza driverul placii video nu prin update. Descarca-l de pe site-ul celor de la NVidia pentru sistemul tau si instaleaza-l.

| alinaalin955 a răspuns:

Nu este din cauza sistemului de operare.Este din cauza placii video.

| Yamaha123 a răspuns (pentru alinaalin955):

Ai dreptate

| Yqnwtz explică (pentru alinaalin955):

Scuze am gresit modelu placi video e 460 de fapt nu 420

| Yamaha123 a răspuns:

Memoroa Ram si Video te incurca
CUmpara placa ram si placa video
Nu are treaba windows-ul
Windows 7 Home Premium 64bit
The Best!

| Yqnwtz explică (pentru Yamaha123):

Scuze cati zic dar nu te mai lua dupa vanzatori de 2 bani totusi 4 gb rami e de ajuns pentru a juca jocuri care apar acuma nu tin servere nasa si altele!

| Yamaha123 a răspuns (pentru Yqnwtz):

Da laughing

| Yamaha123 a răspuns (pentru Yamaha123):

Da-i Funde de aiurea?!

| Yqnwtz explică:

Scuze placa video e geforce gtx 460

| nemesis1000 a răspuns:

Pentru un utilizator caznic cel mai bun windows 7 este: windows 7 home premium sp1 64 biti.Multi fac confuzie si instaleaza windows7 ultimate.Aceasta este cea mai mare greseala.Sunt foarte multe de explicat si nu stau acum.Tote laptopurile performante, pana la aparitia windows 8, veneau cu windows 7 home premium sp1 64 biti.(nu cu ultimate). Oare de ce? Ca atare recomand home premium.Bafta.