| todescupaul a întrebat:

as va rog daca puteti sa-mi spuneti ce piese trebuie inlociute acestiu calculator pentru a putea jocuri gen gta 4 ( pe calculatorul asta imi merge sacadat ), fifa 12, assassins creed 3, call of duty black ops, medal of honor, kayne and lunch, la noire etc. As vrea sa-mi dati exemple de piese care sa fie bune si sa nu coste prea mult. Bugetul meu este de 500 ron. ( poate nu trebiuie schimbate toate piesele ).
Calculatorul are acesta configuratie :
Procesor

Model Procesor Intel Celeron 440

Frecventa procesor (MHz) 2000

Placa De Baza

Video integrat DA

Sloturi 2 x PCI

1 x PCI Express x16

Sunet integrat Realtek ALC262 High Definition Audio

Retea integrata Realtek RTL8111C 10/100/1000 Mbps

Chipset Intel G31

Memorie

Capacitate RAM (MB) 2048

Tip RAM DDR 2

Unitati De Stocare/Optice

Capacitate HDD (GB) 160

Interfata HDD SATA

Unitate optica DVD-RW

placa video nVIDIA geforce 210 1024 mb

mersi

3 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Iti trebuie procesor dual core, sau quad core pe socket 775 (gasesti la SH), inca 2 gb ram ddr2 si placa video ceva mai buna, daca ai buget mic un nVIDIA gt630 1gb ddr3 (250 lei) sau ati hd 7750/7770 ddr5 (430-500 lei)

| Anonimus197568 a răspuns:

Nu calculatorul este de vina, ci jocul asta retardat. Este cel mai prost joc optimizat si nici calculatoarele performante nu-il duc bine. De exemplu eu intrec de 10 ori cerintele recomandate la gta 4 si imi merge sacadat...imi merge call of duty advanced warfare si far cry 4 fara pic de lag si nu merge gta4...

| Dumitrescu-Popa_Emanuel_Victor_1983 a răspuns:

Placa video si 2 gb de ram