| Gligor_Flavius_2000 a întrebat:

as vrea putin ajutor...calculatorul mi se reseta singur....adica ma jucam si la un moment se reseta...asa ca am scos rami si i.am curatat, dupa ce am bagat rami si am bagat toate cablurile de la calculator l-am aprins dar nu se mai vede imaginea si tastatura si mouseul nu merg..adica la tastatura am niste leduri care trebuie sa se aprinda cand pornesc calculatorul dar nu se aprind...Dar cand il aprind el functioneaza bine pentru ca ledu rosu de la unitate nu se aprinde sta numa cel verde cum este normal... putin ajutor?

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

1. Dacă bipăie unitatea non-stop ai probleme cu ramii.
2. Scoate-i firul ăla mare şi gros ăla albastru şi bagă-l iar.
3. Scoate-l din priză şi bagă-l iar.
4. Curăţă procesoru foarte bine, s-ar putea să ai nevoie de pastă termoconductoare.

Şi mie mi se mai oprea pc-u când mă jucam, dar rar, aveam probleme cu procesoru că se supra încălzea şi ajungeam şi la 48°C.
Eu am curăţat + aplicat pastă pe el şi acum numai am probleme.

1 răspuns:
| Gligor_Flavius_2000 explică:

Mulțumesc pentru răspuns. O sa încerc sa curat procesorul și sa vad dacă merge. Apropo nu îmi bipaie nimic, menționam dacă îmi bipaia. Îți ofer funda după ce curat procesorul sa vad dacă merge.