| deM0 a întrebat:

as vrea sa bag in laptop 2gb ram si nu ma prea pricep adica
e posibil sa se strice placa de baza sa nu se potriveasca cv?
dupa ce ar trebui sa ma iau cand ii cumpar? ..si mai ales cum se baga acesti rami ..si chiar pot mari performantele laptopului?
spun inca odata ca nu ma pricep nu sariti cu gura daca am spus
ceva gresit :-s
am laptop Acer aspire 5536
scuzati categoria :$
Multumesc anticipat >big grin

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Intr-adevar, ramii de laptop sunt de dimensiunii mai mici decat cele pentru pc. Va trebuie sa tii cont de cati rami suporta laptopul. Cauta pe net descrierea completa (chiar pe site-ul oficial) si vezi cat poate duce. Daca ai, de exemplu, 4gb, iar capacitatea maxima e de 4gb, atunci nu cred ca mai ai cum sa pui alti rami.
Daca totusi se mai pot adauga rami, recomand cu caldura sa mergi la un centru specializat in dezansamblarea laptopurilor, sa-ti monteze ei ramii. Daca nu te pricepi, nu desface singur/a laptopul, pentru ca s-ar putea sa-ti prinzi urechile.
Nu stiu daca e ce ai tu, dar modelul urmator are maxim 3gb
http://webcache.googleusercontent.com/......tp?/search
Numai bine!

1 răspuns:
| Anonim0100 a răspuns:

Pai trebuie cumparati ram pentru latptop nu pentru pc ci laptop sunt mai mici daca stii cum sa i bagi nu se untampla nimic usor si cu grija si us ssd-solid state drive asta mareste performanta la laptop-pc am si eu si nu am laude! Numai bine