| SpooJeeSmen a întrebat:

As vrea sa fac jailbreak la un iPhone, dar imi e frica sa nu l fac bricked. Cat de mari sunt sansele sa nu mi iasa jailbreak ul tinand cont ca am 9.3.4?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Sansele sa-l brickuiesti sunt necunoscute. Daca totul merge perfect si urmaresti un tutorial pas cu pas si nu-ti cade curentul, nu ti se misca cablul... si toate astea, nu prea ai cum sa-l brickuiesti. Dar daca ceva nu merge bine, te-ai ars.
Cu IOS nu prea am experienta, eu am facut multe porcarii pe telefoane Android, si la sfarsit mi-am dat seama ca nu s-a meritat in mare parte. Plus ca daca reuseam sa brickuiesc ceva aveam cam doua zile de munca ca sa-l pot repara... Dar asta e pe un software open source, unde toata lumea stie codul sursa si ai o gramada de ajutor pe net. La IOS daca l-ai frecat mai greu gasesti rezolvare, poate chiar deloc.
Bafta. happy