| Stoleru_Andrei_1975 a întrebat:

as vrea sa-mi cumpar un calculator cu 700 lei de la cineva, are urmatoarea configuratie:
HDD-500GB
Memorie RAM-4GB DDR2
Placa Video- AMD Radeon HD 4850, 512MB, 256 biti
Procesor-Intel Core 2 Duo e 6750, 2, 67 Ghz

intrebarea mea este daca acest pc cu configuratia de mai sus este destul de bun pentru jocuri (sa nu imi mearga laguite cu mici lagspike-uri) si sa pot juca macar cu graficile pe medium nici chiar pe low si va spun de pe acum ca daca nu is destul de bune le voi schimba happy
dau FUNDA happy

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu isi merita banii. Pretul mai mult de 500 lei, nu se merita la ce cpu, gpu si hdd are.
Ti-as putea vinde eu un sistem, daca doresti.
cpu Intel e8400
Asus p5kpl-vm
4gb ram dual channel ddr2 800
r7 240 ddr 5 ( garantie )
HDD WD blue 1TB 64mb 7200 ( garantie )
Sursa : http://www.emag.ro/......DYYRRBBBM/ ( garantie )
Tot ce am spus a are garantie au fost luate in ultimele 2 luni de noi.
Pretul este de 900 lei. O configuratie mult mai ok decat cea de 700 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E buna pentru jocuri cu mult mai mult decat configuratia mea dar totusi mie ami pare cam scump

| valentin75 a răspuns:

Salut! De ce nu mai adaugi ceva si iti poti alege un sistem de aici, mai tarziu iti cumperi o placa video buna, chiar daca pentru inceput te folosesti de video onboard, cel putin e nou si are garantie. Nu iti cumperi in fiecare zi un computer!
http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/filtre/pret-900-pana-la-1600
http://www.evomag.ro/frontendCampaign/index