| Sebastian1197 a întrebat:

as vrea sa pun o placuta de ram in locul alteia,dar după ce pun ramele nu se mai vede nimic,desi monitorul este pornit,va rog spuneti-mi cum sa rezolv, P.S. placuta de ram este compatibila cu placa de baza. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Doctor4Hell a răspuns:

Daca e faza cu : No signal detected.
Inseamna ca nu ai conectat cum trebuie placa ram in slot. Loveste Usor sa intre cum trebuie. Apropo, curate oleaca slotul ( sufla usor in el ). Daca nu merge.Scoate 1 cate 1 si dupa ce ai scos 1, porneste PC. Daca merge, inseamna ca Placa nu e buna.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar de ce te bagi unde nu sti vrei sa strici ceva pe placa atunci sa te vad, exista uni care stiu sau macar citeste inainte

| Sebastian1197 explică:

Nu-mi arata No signal detected, pur si simplu mi se face ecranul monitorului negru, când scot o placuta si o pun pe aia de 2 GB

| gheorghe69 a răspuns (pentru Sebastian1197):

Le scoti in timp ce merge calculatorul?!

| Doctor4Hell a răspuns (pentru Sebastian1197):

Deci daca ai problema cu acea Placuta..trebuie sa vezi Frecventa. poate placa ta de Baza nu accepta frecventza placutei ram. Sunt mai multe Frecvente cand vine de RAM si placa de baza accepta poate doar 1 sau nu o accepta pe cea pe care o ai.