| BebeSergio a întrebat:

As vrea sa stiu cum sunt castile astea : http://www.pcgarage.ro/casti-gaming/steelseries/siberia- raw-prism/. Cum este microfonul? Sunt confortabile? Nu as vrea sa ma aud prea incet sau sunetele din jurul meu sa se auda prea tare. Cat despre audio, as vrea sa fie bune pentru shootere sau LOL si cum se impaca cum muzica?

6 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Castile sunt bune insa sincer eu nu asi da atatia bani pe ele pe castile mele am dat 70 de lei si se aud la fel de bine ca unele de 150 de la Sony cat despre microfon nu ai nevoie de cine stie ce scula ca oricum nu se aude bine cel putin asta e ce am observat eu la majoritatea jocurilor online. Eu sunt multumit de castile mele sunt gamer ca tine si nu am avut probleme gen la cs nu stiu sigur din ce parte se aud pasii. Ah setarile alea de care zici tu poti sa le faci din pc. Mai bine iau rami de banii aia decat casti laughing parerea mea

| BebeSergio explică (pentru Bobby711):

1 : Am 8 rami si nu am chef sa ii schimb iarasi cu unii de frecventa mai mare a mei avand 1800 MHz. Am un prieten care spune acelasi lucru si la oricat i-ar fi TV-ul de incet tot la fel de tare se aude pe skype.

| Bobby711 a răspuns (pentru BebeSergio):

Ti am dat un exemplu ce a-si face eu in locul tau sa am 16 gb de rami pe laptop nu ar strica cu cat mai mult cu atat mai bine nu inteleg oamenii care dau in prostie pe casti mouse sau keyboard doar pentru ca e de gaming sau ceva de gen nu e ca si cum aceste persoane ar fi jucatori profesionisti sau ceva de gen pana acum am avut numai mouse de 20 de lei acum am unul de 60 si nu prea sunt mari diferente asta se simte si arata mai bine 1 buton in plus si se descurca pe mai multe suprafete insa asta e inutil din moment ce folosesc mouse pad. Setarile la microfon si casti le poti face in setari la skype. Parerea mea faci ce vrei pana la urma sunt banii tai

| BebeSergio explică (pentru Bobby711):

Da, stiu ca sunt banii mei. 200 de lei nu sunt o avere pentru uni, insa pentru mine sunt. Nu am casti si vreau sa imi cumpar altele, nu ma deranjeaza pretul atata timp cat sunt bune. Pe celelalte casti am dat 260. Si trebuia sa imi iau placa video din banii astia + Ps3-ul care il am la vanzare tongue

| Bobby711 a răspuns (pentru BebeSergio):

Nu ma intereseaza toate astea cum am mai spus sunt banii tai si poti face ce vrei cu ei poti sa alegi sa ii folosesti cu cap sau nu e problema ta. Chiar trebuie sa ma repet inca 1 data? Poti cumpara lucruri bune si cu bani mai putini ce logica ai si tu? Cumperi un produs doar pentru brand? Daca vrei casti bune poti sa cumperi si altele mai ieftine de ce sa dai 200 lei pe ele cand poti sa economisesti bani si sa iti cumperi alt ceva ce fel de logica mai e si asta? Pot sa iti garantez ca daca te pun sa compari castile alea fara sa te uiti la ele cu cele care le am eu acum nu vei fi in stare sa imi indici care e perechea mai scumpa si cu asta revin la ideea mea anterioara de ce sa cumperi ceva scump care poate fi inlocuit de ceva mai ieftin insa poate sa isi faca treaba fara probleme? Btw am aceleasi specs pe castile mele cumparate cu 70 lei de la lidl cred ca am facut o afacere buna nu crezi?

| anonimul0011 a răspuns:

Salut!
Parerea mea este ca merita aceste casti foarte mult avand in vedere ca sunt facute de SteelSeries iar oameni astia sunt seriosi cand vine vorba de casti mai ales pentru gaming, microfonului nu ai ce sa-i reprosezi mai ales la pretul asta cat despre confort am vazut in review-uri multa lume laudandule.
Eu unul sunt de parere ca bogdan711 sunt de parere ca se inseala foarte tare dar asta nu mai conteaza...
Multa bafta!