| Mihai_Marius_Gabriel_1998 a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot schimba cablul de alimentare de la sistemul Altec Lansing 2+1 cel care pleaca din Subwoofer si trebuie bagat in priza. sau daca s-a ars ce as mai putea face! Ms, FUNDA!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Cablu se schimba usor intrebarea e de ce s-a ars? In mod normal acesta are o siguranta de protectie pe 220 V pe intrare inaintea transformatorului.Inlocuirea cablului cum a spus si Salontanul e destul de simpla dar mai trebuie verificata siguranta eventual condensatori filtaj de c.a.(curent alternativ) daca exista.
In magazinele de specialitate gesesti asa ceva :

http://static2.altex.ro/......b44225.jpg

sau poti cumpara separat cablu bifilar(cat de lung doresti)+stecher.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca s-a ars cablul mi-e teama ca e ars si sistemul. Cablul este simplu de schimbat. Poti gasi altul in magazine daca este detasabil sau iei cablu si stecher de la electrice, un pistol de lipit, putin cositor si niste pasta de decapat sau colofoniu (sacaz) si gata.