| aloken a întrebat:

as vrea sa stiu de ce unele jocuri mi se misca animat adica se misca foarte fluid normal cu 60fps iar alte jocuri in care prind chiar 60fps+ cum ar fi League Of Legends nu se misca asa de animat si fluid rezolutia este 1366x768 60HZ ca na atata are monitorul.Care este problema si cum as putea sa fac sa imi mearga fluid si pe celelalte jocuri in care prind 60fps+? Sa fie din cauza la monitor?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu are nici o legătură monitorul cu frame-urile. Probabil jocul respectiv nu poate duce multe frame-uri.

| iDarkness a răspuns:

Nu, monitorul nu are treaba.
Vezi ca unele jocuri au Frame Limiter, adica limita fps-ului.

T/C