| Alexx7721 a întrebat:

Astazi m-am gandit si as vrea sa imi achizitionez un xbox 360 de 250 de GB cu 920lei. Dar sunt atras mai mult de un pc care sincer sa fiu sunt cam confuz, eu as vrea sa aflu parerea voastra daca e sa aleg un pc ( amandoua le-as folosi in gamyng) as da multi bani pe componente ( vreau sa imi fac eu din piese alese de mine), dar xbox-ul ar costa mai putin. Astept parerile voastre daca cumva ma ajuta sa ma decid. Cel care imi aduce un argument puternic si detaliat primeste "FUNDA"!

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cu 900 lei nu ai ce gaming sa faci pe pc.
gaming macar: http://totallasttutorial.weebly.com/1200-1500-lei
daca nu, sigur xbox? http://totallasttutorial.weebly.com/console/ps3-vs-xbox360

| express11 a răspuns:

Pentru jocuri ia xbox.

| blaablaablaaa a răspuns:

Salut, mie unul imi place mult mai mult sa ma joc un joc pe calculator (exceptie FIFA) decat pe consola. Iar in legatura de ce sa iti achizitionezi tu iti recomand un calculator. Ca si argumente ar fi asa:
- Poti sa il configurezi cum vrei tu, si la toate jocurile ai o grafica excelenta.
- Pe consola nu poti utiliza softuri de editare text, grafica astfel iti poti modifica pozele si filmuletele din vacanta, poti face proiecte pentru facultate.
- Fanaticii de PC sunt mai diversificati:silent computing, benchmarking, overclocking, gaming pe cand pe consola poti fi doar un simplu obsedat de jocuri.
- Nimic nu se compara cu sentimentul care ti-l creeaza jucand un joc FPS cu un mouse nu cu un gamepad.
- Consolele nu au instant messaging atat de diversificat.
Sper ca ti-am facut o parere, decizia iti apartine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru blaablaablaaa):

Avantaj pentru pc-uri ca ii poti schimba cu usurinta orice componenta, il poti curata la fel de usor.

Răspuns utilizator avertizat
| Nikolaus a răspuns:

Eu am ps3. Xbox-ul si ps3-ul sunt la fel de bune dar ideea e ca daca îți iei xbox o sa trebuiască sa plătești lunar ca sa joci online. Acum nu știu cum o sa plătești tu fara un card de Anglia/Germania etc. Nu merge cu unul de România pentru ca xbox live si psn nu au magazin care sa aiba România, deci leul nu este valabil(sa nu crezi ca îți converteaza banca leul in lira sau euro ca nu merge pe xbox live sau psn). Acum faci cum vrei. Eu am un ps3 de vreo 5 ani si merge perfect. Am gta 5, fifa 14... Nu stiu de ce ți-ai alege xbox. Ai prieteni care au xbox? De ce ai plati lunar sa joci online xbox cand pe ps3 e gratis? Plus ca fara online o sa mori de plictiseala. Consola e pentru a te juca cu prietenii nu singur.
Cat despre PC eu nu știu. Ai mulți bani si iti poti lua un ps3 tot la 900 de lei dar are doar 12 gb si nu poti baga mai nici un joc asa ca mai bine mai pui 200 de lei si iti iei cu 500 gb si cu joc(gta, watch dogs, fifa etc). Bafta.

| 1lowendgamer1 a răspuns:

Pentru NUMAI gaming i ati xbox dar o sa te coste jocurile Dar daca vrei acces la internet, interfata usoara si multitaxing fa-ti un pc, plusul este ca jocurile pot fi,, gratis''(daca stii cum zic) sau mult mai ieftine(steam sale)
Problema este ca gaming ul pe pc necestita un bugent constant pentru upgrade