| ChrissD a întrebat:

astezi am scapat telefonul pe jos ( galaxy s3 ), ecranul este intact si nu are nicio sgarietura, telefonul porneste, suna doar ca nu pot sa vad nicio imagine pe ecran, ecaranul ramane complet negru, chiar daca telefonul functioneaza. va rog ajutor! funda!

Răspuns Câştigător
| MollyTheGoldenRetriever a răspuns:

Si eu am facut la fel cu un Sony.telefoanele au au ceva sub ecran numit display care se sparge.Telefonul suna, luminează dar ecranul e gol, negru.Costa destul de mult sa il schimbi si te-as sfătui sa iti cumperi altul. sper ca te am ajutat!❤️

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de un defect intern ( contactele la display ) sau este defect display-ul sad

Trebuie să mergi cu telefonul la un Service pentru diagnosticare!

Toate cele bune.

| Alfred0703 a răspuns:

Displayul s-a dus.

| Altadata a răspuns:

Ecranul are niste fire sau cleme care fac legatura cu telefonul probabil sau desprins daca sau desprins la un service o sa te coste cam 50 lei sa ti-l faca. A doua varianta sa sticat display-ul si ca sa til inlocuiasca o sa te coste destul de mult. Uita-te pe net cat costa un display de S3 si pe langa pretul display-ului mai pune cam 80 lei manopera. Soramea a patit acelasi lucru cu S2 si e destul de scump.