| AlexBoy88 a întrebat:

Salut TPU! Care este diferenta dintre un Samsung galaxy S4 normal si un Samsung Galaxy S4 VALUE EDITION?
Eu mi-am cumparat VALUE EDITION.
Inafara de culoare nu am vazut nimic diferit.
Care e diferenta?
Funda!

3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Http://i58.tinypic.com/xanzgh.png
+Expandable storage up to (GB) 64 galaxy s4 si valute doar 32
difera procesorul
la s4 Processor 1. 6GHz octa-core
la s4 valute 1. 9GHz quad-core
in rest e la felll nu stiu cum ai sarit diferentele astea

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Singura diferenta este procesorul unu are de 1. 6 octa core si celalalt de 19 Ghz quad core

| Thales160 a răspuns:

Samsung Galaxy s4 Normal nu are 4g iar VALUE EDITION are, modelul procesorului este diferit. dupa parerea mea nu prea vad diferente intre procesoare, cel normal are A-GPS iar VALUE EDITION are GLONASS, normalul are android 4.2 jelly bean plus iar celalat are 4.4 kit cat, displayul celui normal e mai bun decat cel VALUE EDITION pentru ca este full hd, value are mai multe caracteristici foto/ video, redarea video si audio sunt diferite(mai buna cea de la value), deci amandoua sunt aproape la fel. Eu recomand VALUE EDITION pentru ca are mai multe functii si are un design mai frumos.