| GoogleUser a întrebat:

care windows se "misca" cel mai bine, windows 8.1 sau windows 7? Tinind cont ca am un procesor de 2. 16GHz, si 4GigaRAM! Multumesc!

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

La jocuri 7 e putin mai bun dar la orice altceva 8.1 e castigatorul! happy

| LTAA a răspuns:

Windows 7.

| Eduard619 a răspuns:

Windows 8.1 dupa mine este cel mai bun happy

| Vanqu1sh a răspuns:

Windows 8.1 este mai bun din toate punctele de vedere decat 7 si nu este fail, singura problema este a oamenilor ca nu se pot obisnuii cu noua interfata, dupa cum zice marius, 8 din 10 sustin asta, isi sustin doar prostia pentru ca nu se pot adapta la ceva nou si critica, o sa apara windows 10 care pastreaza interfata metro dar e combinata cu interfata veche + cortana + dx12 + multe altele, sper sa fie toata lumea happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vanqu1sh):

Asa e, multi nu stiu sa se obisnuiasaca cu 8-ul.E foarte placut si odata ce ai intees cum stau treburile, incepi sa faci deiferenta enorma dintre 7 si 8.

| Mariuss32 a răspuns:

Windows 7 este cel mai bun. Windows 8/8.1 este un fail. Nu doar eu am această părere, 8 din 10 oameni susțin asta. Acum se așteaptă Windows 10 să nu dea fail. Windows 7 este bun la orice, ce vei găsi pe el nu vei găsi pe 8/8.1. Acum să-ți instezi un Windows bun, nu virusat/crackat sau ceva de genul. De preferat e să fie original. Dvd cu Windows cumpărat, nu descărcat.

| Mariuss32 a răspuns (pentru Mariuss32):

Apropo, dacă spui că ai 4 GB ram, este de preferat ca Windows-ul pe care-l instalezi să fie 64x(pe 64 de biți) pentru a-ți citi toți ramii.

| Omnitrix a răspuns:

8.1 e mult mai rapid, insă interfată la windows 7 este mult mai placuta