| barosanuHD99 a întrebat:

ce este mai important intr-un calculator dintre placa video si procesor?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai fara un procesor capabil viteza calculatorulu tau ar fi foarte mica. Fara o placa video de asemenea, ai putea intampinda mari dificultati in a rula un joc, etc.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un pc fara placa video nu functioneaza asa cum un pc fara procesor nu functioneaza

| CinevaNou a răspuns:

Daca ai procesor cu Intel hd integrat poti sa nu mai iti pui placa video.

| stefanvladvlad a răspuns:

Procesorul e mai important

| silviuemilian13 a răspuns:

Intr-un PC toate piesele sunt importante...una fara alta nu functioneaza.

| sandu452 a răspuns:

Ambele sunt importante : pentru ca anul fara altul nu traieste. am invedere ca nu va functiona calculatorul definitiv