| Pairoc12 a întrebat:

ce parere aveti despre acest sistem serioux 5.1, 140 w? ------------ http://www.emag.ro/......D8NRJBBBM/

8 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Nu e deloc bun!
Care este bugetul tau maxim?
Cauta un Logitech z5500 sh! Merita toti banii!

| Utilizator1234 a răspuns:

O tampenie. Mai tampenie decat z5500 SH recomandat mai sus, care e tot o tampenie.

Pe la ~300 lei ai fie Microlab B77, fie Edifier M3200, fie Microlab Solo 6C pe piata SH. Le gasesti cu un simplu search pe google.

| Bogdan2111s a răspuns (pentru Utilizator1234):

Z5500 tampenie?
laughing)

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Bogdan2111s):

Da, poate n-ai vazut bine intial. Pentru tine pot sa repet; Z5500 este o tampenie de sistem. Oricine il putea asculta acum cativa ani pentru ca era disponibil prin Altex si alti distribuitori comuni. Eu l-am ascultat la un amic intr-o sofragerie. M-am convins dupa primele trei melodii ascultate. Cam atat de prost e.

| Bogdan2111s a răspuns (pentru Utilizator1234):

Nu stiu cum ai asculltat tu la el dar in fine sistemul nu este de facut nuntii sau botezuri si e de camera dar eu cand ii dau drumul tremura tabla pe casa la propriu.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Bogdan2111s):

Cum poti asculta un sistem 5.1 pe muzica? Buna intrebare; in mare parte pentru ca e total anapoda sa asculti stereo in 6 incinte. Pentru multi un sistem audio suna bine cand "tremura tabla pe casa" sau "tremura geamurile" sau mai explicit cand huruie naibii SW-ul ala de-aiurea ca numai bass nu e in stare sa reproduca. Fugi si asculta niste sisteme stereo adevarate si apoi apuca-te de comentat. Stiu ca-mi racesc gura de pomana, ca voi asta impatimitii de bubuiala nu stiti altceva decat sa va sara varul de pe pereti. Dar macar tineti-va opiniile despre prostiile astea de sisteme cu sateliti cat pumnul si SW cat galeata pentru voi, ca mai pica si altii in proasta conceptie ca asa trebuie sa sune un sistem audio.

| Bogdan2111s a răspuns (pentru Utilizator1234):

Am spus cumva ca asa trebuie sa se auda un sistem audio? Nu nu cred. Insa zic ca se aude destul de bine pentru el, bine nu se compara cu sistemele de top dar daca vr sa asculti muzica in camera e perfect.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Bogdan2111s):

Vrei sa vizitezi definitia cuvantului argument pentru mine? Pai ori suna destul de bine, ori nu trebuie sa sune asa? Ori e perfect, ori nu mai e? Pentru mine e amuzant sa ma cert cu altii care n-au pus mana pe un sistem decent si mai ales n-au habar ca muzica-i inregistrata stereo si n-ai ce cauta cu un sistem multicanal cand o redai. Dar daca te contrazici singur eu ce mai raspund?

P.S.: Comparativ cu alte sisteme la pretul la care costa Z5500 (vreo 1400 lei la vremea lui), nu cred ca poti asculta muzica pe un sistem mai prost - cu exceptia Akai si alte sisteme multicanal din gama asta. Ca in rest ai Microlabe si Edifiere 2.0 (in cel mai rau caz 2.1) cat cuprinde - care sunt si mai ieftine si incomparabil mai bune decat adunatura asta de plastic.