| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

Salut TPU, ce placa video si procesor as putea pune la acest PC mentionez ca placa este integrata:
Intel® Core™ i3-4150 Processor pe 64 bit
RAM 16GB
HDD 500GB
SSD 250 GB
PLACA VIDEO INTEGRADA INTEL HD GRAPHICS 4400 APROX MEMORIA 2GB
PLACA DE BAZA LENOVO 10DR000TUK
Directx 12
asta e tot ce am gasit
Am uitat sa mentionez ca bugetu ar fi maxim 300 lei poate 400 daca e ceva bun

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Tot ce trebuie sa ne zici e placa ta de baza restul de componente sunt irelevante pentru intrebarea ta!
Am cautat placa ta de baza si e de negasit la o singura cautare asa ca nu mai caut!
Cauta tu pe net exact ce placa de baza ai, apoi pui un link aici iar dupa acel link cu modelul placii de baza iti voi spune ce procesor si placa video suporta placa ta de baza!
Si apropo: cu 400 lei sa iei si procesor si placa video, iti da cu semnul intrebarii laughing dar am sa caut totusi daca pui un link cu ce placa de baza ai!

| Razzvan5444006644 a răspuns:

Rx 580 8 gb de pe aliaexpress, sau un rx 580 desigilat, sau un rx 560 de pe eMAG nou, c am astea ar fi opțiunile decente, mai ales pentru procesorul tau