| Falexmihai a întrebat:

ce telefon sa aleg intre un Samsung s3 neo, Asus zenfone 2 laser amandoua noi si iphone 5, samsumg s4 la mana a doua? ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| saidkique a răspuns:

S3 Neo e un telefon foarte bun. Pe al meu l-am luat din Iulie 2015 si merge impecabil, variant alba de pe eMAG. Daca iti iei S3 Neo mai fa un mic effort si cumpara-ti si un bumper de cauciuc/plastic moale pentru ca va sari cromul de pe parti daca il folosesti fara husa si nu ai grija de el asa cum am facut eu. Despre Asus nu stiu ce sa zic. iPhone in general sunt scumpe, nu prea poti sa faci chiar asa de multe cu ele( androidul e mai " libertin" ) si daca l-ai scapat pe jos se infloreste sticla imediat( carcasele din plastic rezista in general daca e de calitate, mai bine ). S4 acum... depinde. Daca nimeresti un exemplar bun vei fi extreme de multumit. Daca nu, asta e. Am mai multi prieteni care au S4 sau care au avut. 2 din ei cel putin inca au. Unul l-a trimis acum o saptamana pentru a 5-a oara la garantie, iar unul nu are absolut nicio problema( abele luate din Romania ) si mereu se lauda de cat de bine ii merge telefonul, si umbland pe el chiar asa si este. Aici. tu decizi. totusi riscul pentru S4 nu e chiar asa de mare, adica, daca stii sa il testezi bine sigur vei fi multumit de elwinking

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar trebui să GHICIM ( exact ) despre ce model de "Asus zenfone 2 laser" este vorba? =))

Sunt 5 modele!
http://www.smartprix.com/......ompare.php

http://www.smartprix.com/......7x9wy5.php

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Dintre TOATE, eu aş alege Asus Zenfone 2 Laser ZE601KL deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

http://www.smartprix.com/......rklodv.php

De asemenea, tot timpul vă recomand să vă cumpăraţi un telefon NOU, din magazin, cu Factură + Garanţie!

NU cumpăraţi second-uri de pe diverse site-uri ( sau de la diverse persoane ) că veţi avea probleme cu telefonul :(

| mihai69 a răspuns:

S3 neo.

| JeJeleu a răspuns:

Depinde pentru ce il vrei
Jocuri - Samsung
Pt sunat, poze- iphone