| mihaiwz98 a întrebat:

Ce teste ar trebui facute inainte de achizitia unui procesor SH sa fii sigur ca n-are defecte? Daca de exemplu vreau sa cumpar un i5 3570k ce teste ar trebui sa-i cer vanzatorului sa n-am dubii si sa fiu sigur ca nu-mi iau teapa?

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Procesorul daca merge merge daca nu nu. O singura data am vazut un procesor cu memoria cache defecta (era mai vechi decat multi de pe forum).

1 răspuns:
| HuShEr a răspuns:

De obicei procesoarele nu prea au ce defecte sa aiba. daca are k la sfarsit posibil sa ii fi facut OC poti cere un test online prin skype sau ceva de genu altceva nu cred ca poti face