| s1ge123 a întrebat:

Cine stie daca pe telefonul Allview A5 Duo ruleaza jocul Real Racing 3? Dau funda! Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| FlooPp a răspuns:

Da. Poti rula destule aplicatii, inclusiv Real Racing 3, din punct de vedere al soft-ului, tehnica concureaza cu telefoane gen Samsung Galaxy s.

| s1ge123 explică (pentru FlooPp):

Si are lag in Real Racing 3?

| FlooPp a răspuns (pentru s1ge123):

Nu. Ruleaza la un FPS decent.

7 răspunsuri:
| mariusraduica a răspuns:

Pentru real racing 3 iti trebuie minim 1 gb ram, cpu dual core (preferabil), minim 8 gb memorie si o rezolutie a ecranului minim hvga. Eu nu stiu despre telefonul asta nimic, dar poti cauta specificatiile lui.

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru mariusraduica):

8 GB memorie? Abia are 1, 1GB și tu pomenești de 8? Măcar celelalte detalii le-ai spus bine(cred).Și despre RAM, am luat apk de pe net să-l instalez pe Samsung Galaxy S advance(768MB RAM, 625 utili)și mergea impecabil, așa că nu e neapărat 1GB RAM.On topic:cred că ți-ar merge dar cu oleacă de lag(la 512MB RAM)și plus că la rezoluția ecranului 480x800 de 4 inch nu cred că o să se vadă bine.

| s1ge123 explică (pentru CAMIOANIEEE):

Dar telefonul are 4GB nu 1GB. Dar daca ii adaug un card de memorie, merge?

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru s1ge123):

4GB mă gândesc că memorie.Cred că da dacă nu ai problema cum o au mulți, ca jocul pornit să recunoască fișierele jocului numai dintr-un anumit loc, adică:se stochează numai in memoria telefonului(in Android Obb/data de obicei)și dacă muți pe card, tot in Android Obb/data, nu recunoaște fișierele.In general cred că ți-ar merge cu oleacă de lag, cum am ma spus.Dar o să se vadă cam urâțel(480x800)zic asta pentru că am o tabletă Allview Speed City, aceeaș rezoluție(800x480)și se vede conturul pixelat să zic așa.

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Scuze pentru un răspuns cam marelaughing