| PaulPyRaTu a întrebat:

Cum aflu ce procesor se potriveste? Stiu socketul, "Socket 988B rPGA", vreau sa spun cum caut procesor sa se potriveasca? Unde scrie ca este compatibil?

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cauti sa aiba socket-ul respectiv. Ce placa de baza ai?

| CM7YRE a răspuns (pentru PaulPyRaTu):

Http://ark.intel.com/......e-2_20-GHz
Sockets Supported FCPGA988, PGA988
Deci ai laptop, gasesti greu sau deloc procesor. Cauta pe ebay, amazon sau site-uri de genul.

| KodrutZ a răspuns:

Ai un nenorocit de laptop, stai calm.

| PaulPyRaTu explică (pentru KodrutZ):

Ce? La ce te referi?

| KodrutZ a răspuns (pentru PaulPyRaTu):

Ma refer la faptul ca ai un nenorocit de laptop si nu are rost sa schimbi procesorul, platforma tot aia ramine, cu memorie si fsb lente si optimizate pentru consum redus. Nu o lua personal, si laptopul meu e un nenorocit de laptop, si cam tot ce gasesti la noi pe piata sint niste rahaturi de portabile.

| napoleon16 a răspuns:

Incearca sa intrebi in magazinul din care ai cumparat socketul. sper ca te-am ajutat!

| PaulPyRaTu explică:

Ea50_hc_hr