| Dorm a întrebat:

Cum as putea sa conectez telefonul cu televizorul, adica ceea ce fac pe telefon sa apara pe ecranul televizorului. Spre exemplu cand joc un meci fotbal din jocul FTS 15, sa apara meciul pe ecran.
Si cum as putea sa conectez si laptopul de televizor, acelasi lucru, ceea ce fac pe laptop sa apara pe televizor. FUNDA! Multumesc anticipat!

11 răspunsuri:
| Tumblirish a răspuns:

Te duci la setari.adica glisezi cu degetul in jos si iti apar setarile si vei da screen mirroring. apoi trebuie sa-ti accepte televizorul telefonul, adica te intreaba nu stiu ce si tu zici,, da".si asta e tot. ceea ce e pe telefon, va aparea si pe televizor.chiar si miscarile pe care le faci, adica sa glisezi paginile. Funda?

| Dorm explică (pentru Tumblirish):

Nu am gasit nimic legat de "screen mirroring"...

| Tumblirish a răspuns (pentru Dorm):

Ce telefon ai? ce marca?

| Dorm explică (pentru Tumblirish):

Vodafone Smart Mini ( Vodafone 875 )... Am gasit o modalitate in care pot sa ascult muzica de pe YouTube pe televizor dar imi cere un cod de conectare al televizorului, dar nu il gasesc, cu asta poti sa ma ajuti? big grin

| Dorm explică (pentru Tumblirish):

Smart Mini ( Vodafone 875 )... Poti sa imi si spui cum aflu codel de conectare al unui televizor? big grin

| Dorm explică (pentru Tumblirish):

Vodafone 875 ( Smart Mini )... Macar poti sa imi spui codul de conectare al unui televizor? Cum il gasesc?

| Tumblirish a răspuns:

Si Smart Tv-ul cum se numeste? adica ce firma e?

| Dorm explică (pentru Tumblirish):

Finlux

| Dorm explică (pentru Tumblirish):

E Finlux, imi poti spune?
Uite link-ul sa vezi despre ce TV este vorba : http://www.metro.ro/shop/ro/office/product/620472001001

| Tumblirish a răspuns (pentru Dorm):

Nu e smart Tv din pacate..deci nu poti rula un video pe youtube. daca vrei neaparat sa ti se vada meciul de fotbal foloseste un cablu(ca si la camera de filmat) (sa-ti apara videoul si pe camera si pe televizor). daca nu e smart Tv, nu prea stiu cum ai putea face asta..incearca sa vezi ce am scris mai devreme.

| Dav_Alisia_1970 a răspuns (pentru Tumblirish):

Dar la plasma led de ce nu găsesc codul nici pe net ca îmi zice sa intru și nu găsesc nimic despre cod sau tv