| Antonies a întrebat:

Cum dau calculatorul in romana ca sa scriu cu diacritice? Stiu ca trebuia sa apas pe doua butoane. Dau funda si vot. repede va rog am windows xp

Răspuns Câştigător
| Ohaithar a răspuns:

Start > Control Panel > Regional and Language Settings > Tabul Languages > Details (Sub Text Services and Input Languages) > Add. Alegi Româna. Pentru Configurare, du-te la key settings din Regional and Language Settings(vezi mai sus). Acolo ai Switch between languages. pune Alt+Shift.