| BMTHMada a întrebat:

Cum pot sa ma filmez cu webcam-ul? Va rog daca trebuie explicat va rog explicati pas cu pas.

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

RTFM!
te-n gura.

| MrAngelus a răspuns:

"In momentul in care procesul de instalare a fost finalizat, rulati aplicatia. Ceea ce veti vedea nu este un Widget chiar daca are marimea si aspectul unuia; este interfata grafica a aplicatiei. Aici faceti click pe primul buton (de la stanga spre drepta) pentru a accesa panoul de control al aplicatiei:

In "New Recording Task", in "Capture type", selectati optiunea "Camera Video":

In fila "General", la "Video Input", ar trebui sa vedeti ca aplicatia a detectat corect camera voastra video. Daca este asa nu va mai ramane decat sa faceti click pe "OK" pentru a putea incepe inregistrarea:

Dupa ce a-ti facut click pe butonul "OK" ar trebui sa vedeti un mesaj care va va informa ca pentru a opri inregistrarea puteti folosi butonul din "Systray" sau apasa tastele "Ctrl+P":

In momentul in care opriti filmarea —daca o putem numi asa— se va reveni la interfata aplicatiei. Faceti click pe butonul al-2-lea de la dreapta spre stanga, pentru a accesa folderul in care a fost salvat fisierul video generat in timpul inregistrarii:

Ar trebui sa se deschida Windows Explorer si sa vedeti fisierul /le video inregistrat /e:"

http://nib.ro/05/30/cum-se-inregistreaza-video-filmulete-cu-webcam-ul/