| RsAnonim a întrebat:

Cum pot sa scot o poza dintr-un colaj? Am un colaj cu 4 poze si vreau sa scot una dintre ele si din pacate nu mai am poza...am incercat sa o decupez dar se pierd pixeli. Dau funda. Multumesc

2 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Singura metoda de a scoate o poza dintr-un colaj e decuparea. Se poate face cu irfanview sau orice alt program care ofera posibilitatea decuparii. Daca rezolutia colajului nu e suficient de mare nu se poate obtine o poza cu o rezolutie buna comparabila cu originalul.

| AndreiRobert22 a răspuns:

Iti ofer eu o solutie foarte buna cu ajutoru caruia iti scoti imaginea din colaj si nu pierzi nici calitate, foloseste Snipping Tool si selecteaza suprafata dorita (imaginea dorita) apoi o salvezi unde vrei tu pe dispozitiv si ai obtinut ce ti-ai dorit!