| George1415 a întrebat:

Cum setez Windows 8 sa nu mai intre in stand by dupa 5 minute de afk? Vreau sa las noaptea laptopul deschis sa downloadez ceva si nu stiu cum sa il tin deschis.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ca la Windows 7, că asta și este un Windows 7 optimizat pentru ecrane tactile.
Deci trebuie să apeși Window flag și Pause break din tastatură când ești pe desktop.
Apoi navighează la control panel/power options
Acolo o să vezi ca un lik cu „change options"
Click pe el
La power plan va trebui să localizezi sleep-ul si s îl setezi pe never.La fel poți proceda mai ușurel dacă stezi power-ul pe maximum performance nu cum este acuma pe balaced.Succes

| supermdmario a răspuns:

In control panel-optiuni alimentare-modificare setari plan-acolo setezi toate menurile la valoarea "niciodata"