| sunkymen a întrebat:

Cum vi se pare acest PC : http://www.cel.ro/wish/&wid=8350. As dori sa-l folosesc de zi cu zi pentru multitasking nu foarte avansat, facebook, messenger, youtube, jocuri fara cerinte foarte mari ( minecraft, metin ). Si as vrea sa stiu daca placa video integrata este destul de buna pentru aceste jocuri. Iar daca am placa video integrata nu mai imi trebuie alta dedicata ( doar daca vreau ), nu-i asa? Lamuriti-ma si pe mine va rog frumos. Astept pareri. FUNDA + VOT :D

7 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

E oky

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok, pentru window xp sp2 sp3 windows 7 32 bit 64 happy
Dar sa nu vrei sa joci call of duty black ops cu el ca nu ai sanse,e doar pentru messenger, youtube, skype, office happy

e o configuratie buna, dar puteai sa mai bagi la procesor si o placa video dedicata gddr5 ieftina si ai putea si sa joci jocouri cu cerinte mai mari de metin...

| SpecialistIT a răspuns:

Uite ce as lua eu: http://www.azerty.ro/wishlist/2086/
Ti-am pus o sursa rece si silentioasa, dar in primul rand de calitate. Ai o carcasa solida si cel putin decenta, nu un Delux ieftin si prost. Ai un super procesor, cu placa video integrata ok, care te va multumi, mai ales dat fiind ce ti-ai propus tu sa faci, ba chiar te vei si putea juca.

Sper ca am putut sa-ti fiu de folos. Sa te bucuri de PC.

Bafta!

| downer2012 a răspuns:

Nu e prea bun pentru jocuri dar pentru multitasking e bunicel.Dar ia-ti sursa buna(sirtec high power 400W), pentru ca cea din carcasa nu va rezista la un posibil upgrade in crossfire cu procesoru cu placa video integrata+dedicata

| DinuMarian a răspuns:

Eu iti recomand alt procesor..atata tot.ti-as recomanda http://www.emag.ro/......E2KPKBBBM/
deoarece are si placa video integrata mai buna si o sa ti se miste perfect metin chiar si in ch1 map1 (inclusiv cu 2 metine in bara, am testat)
Sper ca ti-am fost de folos, Bafta!