| m3looo a întrebat:

daca am Procesorul: AMD Athlon(tm) X4 740 Quad Core 3.20GhZ..si 2G RAM... Merge sa pun placa video GIGABYTE GeForce GTX 750 OC 2GB DDR5 128-bit?

Răspuns Câştigător
| Casper003 a răspuns:

Incearca sa mai adaugi macar 2 gb de ram, sa faci 4, si sa ai o sursa de 400w, o sa mearga, nu are treaba procesorul cu Placa Video. Oricum, ar fi bine sa mai cumperi un plus de minim 2gb de ram.

| m3looo explică (pentru Casper003):

Mersi.Unde vad sursa?

| Casper003 a răspuns (pentru m3looo):

Trebuie sa desfaci carcasa, o sa scrie pe sursa, in caz ca nu sti se afla sursa: http://www.douamaini.ro/......-final.jpg este cea patrata din colt, aceea este DELUX, a ta poate este de la alt producator, oricum, o sa scrie undeva pe ea.

3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Pai nu depinde de procesor si de rami totul tine de placa de baza dar nu ar fi rau sa faci si cum zice casper sa adaugi rami (cel mai bine ar fi sa fie dual achanel adica sa iti iei 2 placute de 2 giga sau mai mult )dar daca placa ta de baza suporta dual chanell