| cre555Hz a întrebat:

daca as lua in rate un laptop care valoreaza 15 milioane de lei vechi, cat as plati lunar?

Răspuns Câştigător
| Nueimportant a răspuns:

Pai daca il iei in 12 rate o da platesti in jur de un milion si ceva pe luna, daca il iei in 24 de rate o sa platesti cam sase sute pe luna, asta daca e fara dobanda dar daca are dobanda o sa platesti cam un milion trei sute pe luna(12 rate) sau sapte sute (24 de rate). Depinde daca are dobanda si in cate rate il iei dar in jur de atat o sa platesti.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Depinde pe cate luni faci rata, daca ai sau nu dobanda si altele.

| Lynna a răspuns:

Depinde cate luni trebuie sa platesti. Din cate stiu eu, rata poate incepe si de la 50-60 de lei.

| CiprianDoarEu a răspuns:

Cum spune si sltlp depinde in cate rate vrei sa platesti

| S3D4n a răspuns:

Daca ii un an fa simplu 1500sadla cate luni are un an, daca rata ti pe 1 an)
1500sadcate luni au 2 ani, daca rata ti pe 2 ani)