| SICAFLORIN a întrebat:

De azi dimineata nu imi merge sunetul din boxe.Adica atunci cand vreau sa ascult melodii nu se aude nimic.De ex pe youtube imi apare videoclipul dar nu se aude nimic.Chestia e ca atunci cand pornesc calculatorul se aude acel sunet de pornire.Am instalat driverele necesare si tot nimic.Am umblat la contrulul volumului (nu era dat nimic pe mut si toate erau la maxim). Imi mai scrie ca,, no audio device " si,, there are no active mixer device" si alte chestii.Chiar nu stiu ce as putea sa fac. Apropo an Windows xp.

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

"se aude acel sunet de pornire" pai care sunet? Al xp ului sau bip in dif de la placa de baza? Mai antai verifica ca nu cumva din nebagare de seama sa nu iti fi iesit placa de sunet din soclu, chiar partial conectata daca nu este introdusa bine windosul nu o vede si apare"no audio device". Verificarea o faci cu compul OPRITTT! Apoi dupa start observi daca sistemul o detecteaza automat, daca nu intri la propietati dezinstalezi driverul si al reinstalezi din nou.Succes

| InsanelyWicked a răspuns:

Poate nu e bagat unde trebuie in unitatea centrala, baga-l in alta gaura din aceea colorata laughing

| SmileBăi a răspuns:

Si mie mi se intampla, trebuie sa ii dai restart la pc...incerca sa vezi, multa bafta!:d

| BoMbeRmEn a răspuns:

Dezinstaleaza din control panel dirverul audio si instaleaza-l iar.Asta doar daca e din cauza PC-ului. Daca sau ars boxele stii ce e de facutlaughing (de cumparat altele) dar daca nu merg incearcale la un prieten la PC-ul lui.Si daca merg inseamna ca e din cauza driverului care trebuie reinstalat.BAFTA!