| Catalin_Andrei_1992 a întrebat:

de cateva zile mi se tot blocheaza calculatorul, dureaza 2 minute si 30 de secunde pana se blocheaza imaginea si nu mai merge nici-o tasta, trebuie sa-i dau restart, dar tot la fel face. Calculatorul nu mi se blocheaza in safe mode...inainte sa inceapa sa mi se blocheze pc-ul, a aparut o imagine albastra cu un scris alb, in nu stiu ce limba. Daca puteti sa ma ajutati, va-si fi foarte recunoscator! Multumesc!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E dusa una din piese (cred). Incearca sa stergi complet PC-ul si sa reinstalezi Windowsul. Poate fi si un virus.

| octav005 a răspuns:

Posibil sa fie memoria ram, asa mi s-a intamplat si mie, am dus unitatea la un specialist. prima oara mi-a gasit buguri pe HDD, degeaba tot aparea ecran albastru si se dadea restart mereu. apoi a zis ca este de la placa video, degeaba, am bagat si cea onboard, degeaba.
pana la urma tot eu l-am facut. am descarcat un program de verificare mem ram. ai gasit pe o placuta 500 de erori. am schimbat-o si acum merge si 6 ore continuu.

| Anonimul95t a răspuns:

Salu verifica memoria disponibila si ramul poate fi si vreun malware deci incearca sa scanezi cu malwarebytes anti-malware de aici :https://www.malwarebytes.com/mwb-download/ da free download instalezi si scanezi sterge s-au baga in carantina ce gaseste posibil sa aiba vreo defectiune la vreo piesa sper ca te-am a si apropo acea eroare pe ecran albastru este blue screen scriel pe ceva ce scrie data viitoare cand apare si caut-o pe net in eroare scrie problema care a cauzat blue screen-ul

| Anonimul95t a răspuns (pentru Anonimul95t):

A si scanarea cu malwarebytes anti-malware free o faci in safe mode with network apesi de multe ori f8 dupa ce porneste selectezi optiunea si intri sper ca te-am ajutat!

| Catalin_Andrei_1992 explică (pentru Anonimul95t):

Da, am scanat, aveam virusi, dar tot la fel, acum dureaza putin mai mult pana se blocheaza, cred ca va trebui sa schimb windows-ul.

| Catalin_Andrei_1992 explică (pentru Anonimul95t):

Am scanat, aveam virusi, dar tot la fel face.