| AlecsPAD a întrebat:

De ceva vreme am inceput un forum. Vreau sa-mi creez o semnatura! I mean, vreau ca pe acea semnatura sa se gaseasca numele utilizatorului, nr de mesaje, nr de puncte de reputatie, si activitatea lui pe forum!
Vreau sa faca automat sync la fiecare mesaj/topic deschis pe forum!

1 răspuns:
| bulbulica a răspuns:

Nu am incercat niciodata sa fac forum chiar daca am avut intr-un timp asta si poate pe viitor, momentan lucrez la ceva. Pentru intrebarea ta ti-as sugera sa folosesti PHP cu SQL din baza ta de date si sa scoti ce ai tu nevoie de acolo si sa le afisezi... asta e pentru fiecare refresh de pagina, ar merge, daca incerci sa faci jocuri online ai nevoie de timp real, asa ca, javascript o sa-ti fie un foarte bun prieten si cu obiectele luate din SQL si putin php poti face minuni, e doar o sugestie, nu stiu cum ai tu baza acolo, dar asta ar fi ideea in principal, restul trebuie gasit din tuturiale de pe net sau... incercat singur pana iese big grin