| Ionica_Eduard_1922 a întrebat:

De curând, am încercat sa îmi reinstalez windowsul, si am fost nevoit sa intru de câteva ori in BIOS, deci restarturi. După 3, 4 restarturi nu se mai aprindea monitorul, decât unitatea. Nimic nu este ars, m-am asigurat. Am desfăcut sursa si ce sa vezi. Un condensator umflat. Sa înțeleg ca îmi trebuie alta sursa nu? Menționez ca am un PC de gaming, dar am neglijat sursa si nu am schimbat-o. Este foarte veche. Aștept răspuns, funda happy

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Incearca sa conectezi monitor la placa video integrata!

| FlorinCiokan a răspuns:

Pai daca nu se aprindea monitorul nu are legatura cu unitatea nu stiu de ce ai desfacut sursa. Daca ai placa video dedicata scoate-o de pe placa de baza curat-o de praf.
Sau incerca sa pornesti cu alt monitor.
Daca unitatea porneste se aude placa video e problema sau monitorul. Bafta

| MariusBon a răspuns:

Sa verifici si contactele de la placutele RAM... uneori se mai intampla sa nu mai faca contact bine si atunci simptomele sunt cele pe care le-ai descris.