| GabrielDaniel26 a întrebat:

De curand laptopul meu scoate niste sunete la aprindere. Se aude tit-tit-tit de vreo 5 ori dupa care nu se mai aude nimic, dar ecranul ramane negru. Ca sa il aprind trebuie sa il sting si reaprind pana nu se mai aude sunetul. Ma poate ajuta cineva? Laptopul e nou, nu a avut timp sa pateasca prea multe.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Sunetele de la pornire dispozitiv semnalizeaza erori la partea hardware, adica piesele componente. In laptop nu e la fel de usor de umblat ca intr-un desktop pc, de aceea se recomanda asistenta unui service, pentru a vedea ce anume cauzeaza aceste erori, ce este de facut si eventualele costuri de inlocuire piese, dupa caz.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca ai garantie la el, il duci inapoi in magazinul de la care l-ai cumparat, pentru verificare. Ei au service autorizat si nu platesti nimic pentru remedierea problemei. Reparatia va intra in garantie daca nu ti se datoreaza tie (l-ai scapat, l-ai trantit, te-ai asezat pe el, etc)