| Darius_Link_1994 a întrebat:

de curand mi-am cumparat piese pentru un pc nou dar am observat ca alimentarea procesorului se face cu 8 pini iar eu la sursa am doar 6 si nici nu ajunge cablul la alimentare. Acum am 2 intrebari: Trebuie neaparat sa fie alimentarea cu 8 pini sau poate functiona bine si asa sau cu un adaptor.
Daca da, ce adaptor ar trebui sa-mi cumpar? M-am uitat dar nu mi-am dat seama daca e bun si nu vreau sa comand ceva fara sa cunosc. As fii multumit daca mi-ati recomanda ceva. In caz de nevoie, placa de baza:https://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gigabyte/ga-b250m- d2v/

1 răspuns:
| iwefgOficiall a răspuns:

Salutare poate la sursa ai mai avea 2 mufe cu cate 4 pini uitete bine si trimite si modelul la sursa sa vad si eu cred ca cea cu 6 pini nu este de ajuns.