| VelicuDanAlexandru a întrebat:

De la o vreme calculatorul meu porneste singur cand il bag in priza si nu stiu de la ce poate fi voi ce credeti?

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pe TPU nu sunt credinciosi! Astia nu cred in nimic!

Simptomul apare datorita unei componente tulburate de pe placa de baza sau a unei placi de extensie! La calculatoarele brand, HP, IBM, Dell si altele este ceva normal si se datoreaza BIOS-ului!

| Jipa95 a răspuns:

Vezi sa nu faca butonul de on/off contact in front panel! Deblocheaza-l de acolo.

| nutepriveste21 a răspuns (pentru Jipa95):

Daca ar fi asa in cateva secunde s-ar opri.Am si eu doua pc-uri care uneori fac chestia asta si nu am gasit inca o rezolvare.

| CinevaNou a răspuns:

Cred ca e de la hackeri

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Setaririle necesare sunt din BIOS. Si nu mai spune calculator la laotop deoarece e jignitor.

| Cl3ar a răspuns:

Asa am patit eu acum ceva timp.E din cauza Placii de baza, s-a defectat (s-a ars) ceva pe ea. Deschide-l apoi inchide-l si uitate sa vezi daca e fierbinte placa de baza.