| DzEk0 a întrebat:

de unde pot descarca drivele pentru placa video sa ma pot juca si eu GTA 5?

10 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Ca sa poti gasi driverele pentru placa video, trebuie sa stii exact cum se numeste placa video si pe site-ul producatorului uneori gasesti drivere potrivite cu placa video si cu windows-ul pe care il ai. Drivere se mai gasesc pe CD-ul sau DVD-ul placii video sau calculatorului.
Sunt si programe care gasesc driverele automat, poti incerca sa vezi ce componente ai in calculator cu programul Piriform Speccy http://www.piriform.com/speccy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Driverul iti face doar compatibilitatea dintre placa si restul componentelor, nu te va ajuta cu nimic pe tine sa-ti mearga gta 5 daca ii bagi alt driver. Iar driverul este pe CD-ul placii sau daca nu-l ai, pe site-ul Nvidia sau AMD.

| DzEk0 explică (pentru anonim_4396):

Ma refer ca nu vreau sa joc doar gta 5, cand intru in metin2 imi apare Log Cand intru in meti n2 Imi apare ''LOG'' Sorry, your system does not support 3d graphics please check your hardware and system configeration then try again, ma poti ajuta?

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atat AMD cat si nVIDIA au dezvoltat driveri special optiimizati pentru GTA V, the witcher 3, etc care fata de driverii omega acestia iti ofera un plus de performanta in jocuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Stiu asta, dar driverele alea vin sub forma de update, nu trebuie sa iei de pe net ceva in plus, deci e acelasi driver.

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vin in forma de update, cel putin nu si la cei de la AMD. Omega sunt driverii oficiali, iar cei beta in mare parte sunt optimizati pentru un joc anume. Si trebuiesc descarcati separat nu vin sub forma de update.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Nu stiam asta, mie la Nvidia imi vine sub forma de update la geforce experience.

| darkusss a răspuns:

Salut! Ce placa video ai?
Nvidia sau ati?

| DzEk0 explică (pentru darkusss):

Intel(R) Celeron(R)

| darkusss a răspuns (pentru DzEk0):

Intel e procesorul. Si daca spui tu ca ai Intel celeron e clara treaba. Nu te apuca degeaba sa descarci/cumperi gta v ca fara cpu, placa video, si rami calumea nu o sa-ti mearga. Poate o sa intre in el dar pot spune ca o sa-ti mearga in poze.