| andrei00sb a întrebat:

deci am urmatorul PC

Procesor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3. 00GHz (CPUs)
Ram: 1.5 GB (DDR1)
Video: 128 MB (Placa integrata)

Acum vine intrebarea happy Imi poate rula bine Windows 8? pe x64 sau pe x32? ce imi recomandtati si de ce?

Răspuns Câştigător
| Alinas132 a răspuns:

Iti va merge destul de bine Win8, dar iti recomand sa-ti pui Win7, pentru ca nu iti va lua mult din RAM si din CPU. Nu stiu exact daca sa iti pui x64 sau x32, pentru ca depinde de calculator

8 răspunsuri:
| adyzone a răspuns:

Incerca nu ai nimic de pierdut, mie mi-a mers mai bine windows-ul 8 decat 7 pe un dual core de 2. Alege varianta de 32 de bitzi, pe 64 nu iti merge, de fapt nici macar nu o sa poti sa-l instalezi.

| K0sti a răspuns:

NU, asta e calcultor de XP! Daca mai pui un 2 GB RAM, poti sa incerci un win 7, dar atat!

Răspuns utilizator avertizat
| DataSoft a răspuns:

Pentru ce configuratie ai la pc este arhi suficient windows 7 nu stiu de ce ti neaparat sa iti pui windows 8. dar o sa iti functioneze dar foarte greu..si sa nu pui varianta pe x64 ca nu are rost.

| Ottakringer a răspuns:

Ramai la Xp, e cel mai bun pentru configuratia asta.

| elvisel a răspuns:

Ramai la xp ^^

| PlfacT a răspuns:

La sistemul asta nu functioneaza in parametrii normali Windows 7, dapoi Windows 8... Dar si asa de ce ti-ar trebui? Win 8 e o prostie. un hibrid intre tableta si telefon si nu are ce face cu laptop dara minte cu PC/// NU recomand!

| Steve98 a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa-ti pui windows 8?
si mai ales pe x64 pentru ca nu ai Ram-ul mai mare de 2.
Ti-as recomanda sa-ti pui Windows 7 pe 32 bit si esti rezolvat!