| ManHunT a întrebat:

deci, dupa un simplu restart la calculator, windowsul nu se mai aprinde, si cand vreau sa dau CTRL+ALT+DELTE imi apare eroarea asta : failure to display security and shutdown options! Pur si simplu windowsul nu se mai aprinde, bag parola la windows, si dupa ramana ecran negru!

4 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Format / reinstal win

| EuAli a răspuns:

Descarca Kaspersky Recovery Disk(sau ceva de genul)intri in el(bootezi de pe el) si ii dai o scanare.
Poate o fi vreun virus.

| Mandarinaa a răspuns:

Formatarea este cea mai sigurăă! :*

| Andrei_Razvanel_1999 a răspuns:

Poate e un program care impiedica pornirea windowsului.incearca asa: inainte sa se aprinda windowsul apasa pe F8 de multe ori.o sa iti apara niste optiuni. trebuie sa dai pe safe mode. pe urma intra in windows cu tema clasica.pe urma apesi pe butonul START +R si o sa iti apara Run acolo scrii asa " msconfig " acolo o sa iti apara mai multe taburi tu ai sa dai la startup si debifezi ce nu trebuie sa se deschida odata cu PC.le debifezi doar pe cele care nu trebuie (nu sunt necesare) sa se deschida cu PC cum ar fi Yahoo Messenger, skype etc..pe urma ar trebui sa ceara restart.ii dai restart si ar trebui sa mearga. daca nu merge incearca sa intrii in windows task manager intrii in process si dai la explorer.exe.ii dai end process iar dupa dai pe primul tab de sus de la task manager denumit file dai la new task si scrii explorer.exe sper sa mearga big grin